Черно море спечели много трудна домакинска победа срещу Нефтохимик, като победния гол падна в последната 90-ата минута на редовното време.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, като предимството бе на страната на домакините. Играчите на Черно море създадоха няколко положения, но не успяха да стигнат до попадение.

В 11-ата минута Георги Илиев можеше да открие резултата, но след удара му със странична ножица топката излезе в аут.

Две минути по-късно Бакари стреля от десетина метра, но ударът му бе слаб и вратарят улови топката.
В 20-ата минута отново Бакари имаше възможност и стреля от 15-ина метра, но топката мина високо над вратата.

В 42-ата минута Живко Атанасов стреля много опасно с глава след центриране на Георги Илиев, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

В 48-ата минута Черно море откри резултата. Стенли Около намери непокрит Симеон Райков в наказателното поле на Нефтохимик, а футболистът на домакините технично прехвърли вратаря Петър Денчев за 1:0.

В 54-ата минута при една от редките контраатаки на гостите Диян Христов напредна, изведе в добра позиция отдясно Петър Димитров, който стреля без колебание, но топката за късмет на домакините се отби в страничната греда.

В 72-ата минута домакините можеха да реализират нов гол. Георги Илиев стреля технично от пряк свободен удар от границата на наказателното поле, топката рикошира в стената и се насочи към вратата на Нефтохимик, където вратарят Петър Денчев с мъка успя да избие топката в корнер.

В 78-ата минута Георги Илиев получи отличен пас от Георги Божилов и стреля от воле по диагонал от 15-ина метра, но вратарят на гостите показа отличен рефлекс и изби топката в корнер.

В 84-ата минута гостите изравниха резултата. Петър Димитров проби през няколко играчи на Черно море подаде към Диян Христов, който с хубав удар по диагонал отдясно изравни резултата. Минута по-късно Петър Димитров можеше да даде преднина на гостите, но след удара му от 20-ина метра топката се отби в страничната греда.

В 88-ата минута Иван Коконов проби по левия фланг и центрира Георги Илиев засече топката с глава, но тя излезе в аут. В 90-ата минута Черно море реализира нов гол.

След центриране отляво и разбъркване почти на голлинията на вратата на гостите Тодор Паланков се оказа най-съобразителен и донесе победата на домакините.