Славия победи Черно море с 1:0 в мач от 18-ия кръг на "А" група. Варненският тим записа трета поредна загуба под ръководството на Георги Иванов през пролетта и вече само по-добра голова разлика разделя тима от зоната на изпадащите отбори.

Първото полувреме на стадион "Славия" премина равностойно с малко положения пред двете врати. Защитниците на двата отбора действаха добре, в същото време играчите допускаха много грешки в средата на терена.

Георги Илиев от Черно море имаше добра възможност да открие резултата в 14-ата минута, но добрата намеса на Радослав Димитров предотврати опасността.

Мирослав Антонов, Радослав Василев и Павле Попара пропуснаха да се разпишат за Славия.

В 53-ата минута Галин Иванов центрира отляво, резервата Антонио Ливраменто от движение засече топката под гредата за 1:0. Това е трети гол във всички турнири за полузащитника след преминаването му от Берое в Славия.

Десет минути по-късно Павле Попара отправи опасен удар към вратата на гостите, но вратарят Георги Китанов спаси.
В 66-ата минута Мирослав Манолов навлезе в наказателното поле на Славия, Вратарят Кунчев излезе и се сблъска с нападателя, но съдията не отсъди дузпа, което предизвика бурен протест от страна на гостите.

Черно море се опита с високи центрирания до достигне до положения пред вратата на домакините. В 71-ата минута Живко Желев изби от голлинята удар на Георги Божилов.

Славия записа втори пореден успех има 23 точки на осмо място в "А" група.