Черно море победи Лудогорец с 3:1 в мач от 7-ия кръг в "А" група и нанесе втора загуба на шампионите от началото на новия сезон.

В герой за варненци се превърна Георги Божилов, който отбеляза два гола за победителите.

Нападателят откри резултата в 21-ата минута, когато Георги Илиев го изведе отлично и с удар в далечния ъгъл преодоля Владислав Стоянов за 1:0.

Малко след началото на второто полувреме отново Божилов наказа гостите след грешка в защитата на разградчани, при която той и Райков бяха оставени непокрити на метър от голлинията.

В 71-ата минута пък Даниел Георгиев направи разгрома за Лудогорец пълен, след като се разписа за 3:0.

Все пак до края шампионите успяха да стигнат до почетно попадение, дело на Фабио Ешпиньо от пряк свободен удар в 80-ата минута.

Така Черно море се изкачи до 5-ата позиция с актив от 10 точки, докато Лудогорец остава лидер с 15, но и с мач повече от противниците си.