Черно море победи Левски с 2:1 в мач от 19-ия кръг на "А" група. Головете за варненския тим реализираха Илиев и Бакари, точен за "сините" бе Туре.

Двубоят на стадион "Тича" започна с равносойна игра от двата отбора, които водиха битка по-целия терен. Левски първи стигна до голова ситуация в 9-ата минута, но Генков пропусна. В 14-та минута Иван Коконов навлезе в наказателното поле на гостите и стреля технично, но вратарят Пламен Илиев успя да избие топката в корнер.

Сле 20-ата минута инициативата бе изцяло на страната на Черно море и пропуските пред вратата на Пламен Илиев зачестиха. В 25-та минута Георги Илиев засече с глава топката, но тя попадна в ръцете на вратаря на "сините". В 31-та минута Сашо Александров центрира отдясно Еденилсон Бергонси засече топката, но за късмет на Левски тя се отби в напречната греда.

В 34-та минута първоначално съдията Христо Ристосков отсъди дузпа за домакините, заради нарушение срещу Бакари, но след консултации с асистентите си отмени решението си. В 41-та минута Черно море успя да поведе в резултата. Сашо Александров подаде към Георги Илиев, който пък направи двойно подаване с Еденилсон Бергонси, след което капитанът на домакините от десетина метра не сгреши за 1:0 за Черно море.

Втората част продължи с много по-добра игра на домакините, които в 61-ата минута успяха да удвоят преднината си. Георги Илиев центрира отдясно от свободен удар, а Бакари засече с глава топката за 2:0 за Черно море. В 71-та минута Георги Илиев можеше да вкара трети гол за домакините след като засече с глава топката след центриране отдясно, но топката излезе в аут.

В 77-та минута Левски успя да върне един гол. Нуно Пинто центрира отляво, топката се отби в напречната греда и попадна у Ларсен Туре, който на празна врата се разписа за 2:1. В 83-та минута Черно море остана с 10 души на терена, след като Сашо Александров получи втори жълт и съответно червен картон.

В оставащите минути Левски упражни силен натиск, но не успя да стигне до сериозно положение за гол и варненският тим заслужено стигна до трите точки. Георги Иванов продължава да няма загуба срещу бившия си клуб. Черно море събра 30 точки и остава на 7-мо място, като изостава само на 1 от Левски и Ботев (Пловдив), които са непосредствено пред тях в класирането.