Черно море записа първи успех в плейофната фаза на "А" група. "Моряците" се наложиха над Локомотив (Пловдив) с 2:0 в двубой от 30-ия кръг на шампионата.

Вижте репортаж:

Момчетата на Георги Иванов - Гонзо владееха инициативата през цялото време и логично взеха трите точки.

Резултатът бе открит още в 17-ата минута, когато след центриране от фаул, Живко Атанасов игра с глава, топката достигна до Бергонси, който бе точен за 1:0.

Домакините имаха страхотна възможност да решат нещата в своя полза още през първата част. В 20-ата минута обаче Бакари пропусна дузпа, нацелвайки горната греда. Роденият в Гамбия футболист направи пропуск от бялата точка във втори пореден двубой, тъй като стори това и срещу ЦСКА.

Все пак Бакари успя да се реваншира на съотборниците си и феновете и реализира второто попадение на "Тича".
В 82-ата минута Иван Коконов центрира, Георги Божилов отклони към Бакари, който останал сам срещу вратаря на Локо направи 2:0.

Локомотив затвърди впечатлението, че се намира в криза. Загубата е четвърта поредна за тима на Александър Станков в "А" група след 1:4 от Славия, 1:2 от Ботев, 0:2 от Левски и сега 0:2 от Черно море.

Така Черно море е шести в подреждането с 49 точки, а Локомотив е седми с 45. "Черно-белите" обаче са с мач по-малко.