Шампионът на България Лудогорец претърпя тежка загуба с 2:6 от Атлетико (Паранензе) на престижния международен турнир по футбол "Марбея къп" в Испания.

Отборът на Ивайло Петев изигра много слаб мач и бе унизен от бразилския си съперник, който през изминалия сезон се подвизава в местната втора дивизия.

Капитанът на Лудогорец Емил Гъргоров не взе участие в мача, след като получи травма на загрявката и неговото отсъствие се отрази на играта на българския шампион.

Двубоят бе сравнително равностоен само през първото полувреме. Лудогорец дори получи шанс да поведе в резултата в 38-ата минута, но Светослав Дяков пропусна дузпа.

Три минути по-късно съдията от Република Корея отсъди 11-метров наказателен удар и в полза на Атлетико и от бялата точка Елиас откри резултата в полза на бразилците. В самия край на първото полувреме Маркао вкара втори гол за Атлетико.

След почивката Лудогорец допусна фрапиращи грешки в защита и съперникът се възползва по най-добрия начин от това. В 63-ата минута Дейвид направи 3:0 за Атлетико след груба грешка в центъра на защитата на Лудогорец, а още в следващата атака Маркао вкара втория си гол в мача, след като проби между трима защитници на Лудогорец.

В 72-ата минута Лудогорец намали резултата чрез Жуниор Кишада, който се възползва от центриране от ляво и отблизо не сгреши. Резултатът бе променен отново само две минути по-късно и отново попадението бе в полза на Атлетико. След нова комична грешка в защитата на Лудогорец Георги Костадинов си вкара автогол с глава.

Жуниор Кишада вкара втория си гол в мача в 84-ата минута след хубава атака на Лудогорец за крайното 2:6. В следващия си мач на турнира на 7 февруари Лудогорец ще играе срещу победителя от мача Динамо (Киев) - Оцелул (Галац) за разпределение на местата от 5-о до 8-о на турнира.