Ботев (Пловдив) победи с 2:1 словашкия Ружомберок в първата си контрола от лагера в Австрия.

Точни за българския тим бяха Ромарио Кортзорг и Вандер Виейра през първите 45 минути.

Още от самото начало "канарчетата" наложиха натиск над съперника си и стигнаха до ранен гол. В 5-ата минута Тодор Неделев получи отличен пас по десния фланг, навлезе в наказателното поле и с успоредно подаване намери Ромарио, който без проблеми вкара на празна врата. Това бе първият гол на холандеца с "жълто-черната" фланелка.

В 12-ата минута след изпълнение на ъглов удар Неделев центрира от воле, след рикошет топката попадна в Ромарио, който направи двойно подаване със Спрокел и центрира в малкия пеналт, но защитата на словаците успя да се справи. Седем минути по-късно Костадин Дяков центрира в наказателното поле на словаците, топката описа парабола и се удари в гредата.

В 21-ата минута пловдивчани удвоиха преднината си, след като Тодор Неделев изпълни корнер, Бобан Грънчаров прати топката с глава в напречната греда, а Вандер Виейра я посрещна с плътен удар от движение извън наказателното поле и я изпрати в долния ляв ъгъл на вратата.

В 28-ата минута опасно центриране на Неделев от корнер премина през всички в наказателното поле, Ромарио достигна до топката на аут линията и я върна с глава, но вратаря на словаците улови.

Минута по-късно "канарчетата" организираха опасна контраатака, при която Мариян Огнянов с отличен пас намери Вандер по левия фланг, бразилецът проби и центрира прекрасно към Станислав Костов, който от 5-6 метра с глава изпрати топката над напречната греда.

В 34-ата минута, при поредната постепенна атака на "жълто-черните", топката стигна до Неделев на десния фланг, осмицата преодоля противник, но вратарят на Ружомберок успя да го затвори и да пресече опита му за центриране.

Три минути по-късно вратарят на "черно-белите" Коничек напусна рамката на вратата си и прати топката в краката на Галчев, който стреля незабавно, но прати топката в аут. На почивката в състава на Ботев бяха извършени две смени - Вандер Виейра и Тодор Неделев бяха заменени от Томаш Иршак и Луис Педро.

В 53-ата минута Луис Педро се измъкна от защитник вдясно по атаката на Ботев, но след като навлезе в наказателното поле, холандското крило стреля доста неточно по тревата. Станимир Стоилов извърши четворна смяна в 58-та минута - терена напуснаха Бобан Грънчаров, Костадин Дяков, Борис Галчев и Мариян Огнянов, а на тяхно място в игра се появиха Радослав Терзиев, Йордан Христов, Николай Павлов и Божидар Васев.

В 63-ата минута удар на Божидар Васев от 20 метра мина малко над напречната греда. В 67-ата минута Павлов намери Педро в наказателното поле, но холандецът отново стреля покрай вратата. В 74-ата минута влезлият като смяна Павамба стреля към вратата на Ботев, след като се отскубна от Радо Терзиев, но прати топката на метър от страничната греда.

В 82-ата минута словаците създадоха най-чистото си голово положение, след като Герет бе изведен сам срещу Росен Андонов, но младият вратар на "канарчетата" се намеси отлично и предотврати опасността пред вратата си.

В 88-ата минута "черно-белите" намалиха, след като след центриране от свободен удар Павамба изкочи зад защитата на Ботев и отблизо вкара за 1:2.

В 90-ата минута Ловах се измъкна от "жълто-черната" отбрана и опита удар покрай Андонов, който направи второто си отлично спасяване в мача.

Следващата контрола на Ботев е в събота срещу руския Кубан.

Съставът на Ботев: Адам Стаховяк (70-Росен Андонов), Костадин Дяков (58-Йордан Христов), Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров (58-Радослав Терзиев), Артур Енрике, Борис Галчев (58-Николай Павлов), Мариян Огнянов (58-Божидар Васев), Тодор Неделев (46-Томаш Иршак), Ромарио Кортзорг (69-Серкан Юсеин), Вандер Виейра (46-Луис Педро), Станислав Костов (80-Християн Казаков).