Ботев (Пловдив) започна с равенство поредицата си от контролни срещи през подготовката. Тимът на Станимир Стоилов завърши 2:2 със своя сателит Раковски.

"Жълто-черните" обаче бяха без голяма част от ключовите си играчи, сред които Иван Цветков, Веселин Минев, Йордан Христов, Тодор Неделев и Бобан Грънчаров.

Станислав Костов отбеляза и двата гола за "канарчетата", а Атанасов и Генчев се разписаха за втородивизионния отбор.

Ботев откри резултата още в 5-ата минута чрез Станислав Костов, който се разписа със силен удар от границата на наказателното поле. За едва 16 минути обаче Раковски изравни след попадения на Атанасов и Генчев.

Малко след почивката Ромарио Кортзорг центрира към Костов, който вкара втория си гол в срещата.

Ето и състава на Ботев: Росен Андонов, Костадин Дяков, Сивард Спрокел, Томаш Иршак, Артур Енрике, Мариян Огнянов, Борис Галчев, Луис Педро, Вандер Виейра, Ромарио Кортзорг, Станислав Костов (Димитров, Айтов, Рахов, Павлов, Серкан, Чунчуков, Васев, Казаков, Терзиев)