Ботев (Враца) се наложи с 3:2 над Локомотив (София) в контролна среща, която се игра в Сандански. Мачът беше втори за врачани тази зима и първи за Локо.

Двата отбора започнаха равностойно, но Ботев (Враца) откри в 17-ата минута заради грешка при изнасянето на топката от защитата на Локо. Васил Велев пресече пас и подаде на Цветелин Тонев, който проби от ляво и центрира към Иван Коконов. Ударът му беше блокиран от вратаря Митрев, но все пак влезе в мрежата за 1:0. След това имаше две възможности за железничарите, но Николай Николов и Крум Бибишков не успяха да вкарат след центриране от статични положения.

В 34-ата минута Ботев (Враца) показа сериозна ефективност, след като стигна до 2:0. Тихомир Найденов просто отклони топката в мрежата на Божидар Митрев след перфектно центриране на Илия Илиев. В 44-ата минута новият вратар на железничарите спаси вратата си от трети гол, избивайки удар на Илиев. Но минута преди края на първото полувреме Бранимир Костадинов наказа бившия си отбор след подаване на Димитър Телкийски и намали 1:2.

След почивката и двамата треньори- Емил Велев на Локо (София) и Антони Здравков на Ботев (Враца), пуснаха в игра нови състави, но пак беше равностойно. Искрен Писаров изравни малко щастливо в 60-ата минута за 2:2, като топката се отклони в гърба на бранител на "зелените" от Враца.

Андрей Атанасов оформи крайното 3:2 за Ботев (Враца) в 68-ата минута, пращайки топката в мрежата след центриране от корнер. Иванов изсипа топката в наказателното поле, Росен Ванков продължи към задната греда и оттам таранът я прати в мрежата.

Веднага след това Андрей Атанасов в опита си да прехвърли втория вратар на столичани Галев, удари гредата. Десният бек Руслан Куанг опита добавка, но Костадин Велков сложи крак пред голлинията и предотврати четвърто попадение за Ботев.