ЦСКА победи Ботев (Враца) с 4:3 в мач от 20-ия кръг на "А" група. Двубоят бе белязан освен със 7 гола, 3 дузпи и 3 червени картона.

"Армейците" обаче напълно разочароваха с играта си, въпреки че играха повече от един час с човек повече на терена.

Още в 5-ата минута ЦСКА поведе след автогол на Руслан Куанг, който засили центриране на Марсиньо отдясно и вкара топката във вратата си. Шест по-късно обаче Костадин Стоянов игра с ръка в наказателното поле след удар на Якимов и от отсъдената дузпа Андрей Атанасов направи 1:1.

ЦСКА можеше да поведе в 17-ата минута, но Василев удари греда, а секунди по-късно защитникът на домакините Маринов действа като вратар след удар на Платини и получи директен червен картон. От дузпата Платини върна преднината на "армейците", а треньорът на Ботев Антони Здравков също получи червен картон, след което скъса картоните на рефера Александър Костадинов.

Головете не спряха да "валят" и в 35-ата минута Петър Альошев направи 2:2 след грешка в защитата на ЦСКА, при която защитникът на Ботев бе оставен непокрит и с глава засече центриране от фаул.

След почивката ЦСКА отново поведе - 3:2, след хубав удар на Платини от място от около 30-ина метра, но отново преднината не се задържа дълго. В 75-ата минута Илия Илиев изравни от нова дузпа, отсъдена за игра с ръка на Марсиньо.

Домакините решиха, че са успели да вземат точка от фаворита, но още в следващата атака ЦСКА си върна аванса - Василев върна от аутлинията към нахлуващия Лукас Саша и бразилецът на скорост засече във вратата - 4:3 за "армейците".

Осем минути преди ЦСКА също остана с 10 души на терена - Мишел Платини първо получи жълт картон за реплика срещу рефера, а секунди по-късно изнервен изрита бутилка минерална вода към трибуните и бе изгонен.

Ето как се разви мачът минута по минута:

:
  • 90+3'
  • 90'
    Три минути продължение на редовното време
  • 86'
    Последна смяна в състава на ЦСКА - Ивайло Чочев влиза на мястото на Марсиньо
  • 82'
    Два жълти картона за Мишел Платини в разстояние на 10 секунди, ЦСКА също остава с 10 души на терена
  • 80'
    Жълти картони за Ангел Грънчов и Тихомир Найденов
  • 77'
    ГОООЛ! ЦСКА повежда отново - 4:3 за гостите след гол на Лукас Саша
  • 76'
    Последна смяна за Ботев - Иван Коконов е заменен от Тихомир Найденов
  • 75'
    ГОООЛ! 3:3 - Илия Илиев е точен от наказателния удар и изравнява резултата
  • 74'
    Дузпа за Ботев (Враца) - Марсиньо игра с ръка в наказателното поле на ЦСКА
  • 66'
    Смяна в ЦСКА - Костадин Стоянов отстъпва мястото си на Ангел Грънчов
  • 64'
    Греда! ЦСКА можеше да поведе с 4:2, но топката рикошира в гредата след остър пас на Присо отдясно
  • 63'
    ГОООЛ! ЦСКА повежда с 3:2 след хубав гол на Платини от почти 30 метра
  • 61'
    Втора смяна в състава на Ботев - Андрей Атанасов напуска терена, на негово място влиза Цветелин Тонев
  • 60'
    Пропуск пред вратата на ЦСКА, Атанасов за малко да направи 3:2 за Ботев
  • 56'
    Милен Радуканов сменя Игнасио Варела, на терена се появява Спас Делев
  • 51'
    Якимов проби през центъра, напредна и стреля, но топката мина встрани от целта
  • 48'
    Марсиньо прати топката право в ръцете на вратаря Чавдаров след изпълнение на фаул
  • 46'
  • 45+2'
  • 45+1'
    Невероятен пропуск на Александър Якимов, който сам срещу вратаря прати топката в аут
  • 45'
    Две минути продължение
  • 44'
    Нджонго Присо прави един от най-сериозните пропуски през сезона в "А" група - от 5 метра прати топката на 15 метра над вратата
  • 40'
    Много неточен удар на Лукас Саша от границата на наказателното поле
  • 37'
    Жълт картон за Марсиньо
  • 36'
    Първа смяна в състава на домакините - Бруно Висенте замени Асен Георгиев
  • 35'
    ГОООЛ! 2:2 - Петър Альошев изравнява резултата, засичайки с глава центриране от фаул отляво
  • 31'
    Венков можеше да направи 3:1 след хубав удар с глава, топката обаче мина на сантиметри от страничната греда
  • 24'
    Присо излезе сам срещу Чавдаров и вместо да вкара гол, позволи топката да му бъде отнета от защитник
  • 20'
    Червен картон за треньора на Ботев Антони Здравков, който взе картоните на съдията Александър Костадинов и ги скъса демонстративно
  • 19'
    ГОООЛ! 2:1 за ЦСКА - Мишел Платини вкарва от отсъдената дузпа
  • 18'
    Директен червен картон за Маринов и дузпа за ЦСКА заради игра с ръка на защитника на Ботев (Враца)
  • 17'
    Греда след удар на Василев
  • 14'
    Удар на Анисе мина близо до целта
  • 12'
    ГОООЛ! 1:1 - Андрей Атанасов е точен от бялата точка и изравнява резултата
  • 11'
    Костадин Стоянов спря топката с ръка точно преди тя да влезе в мрежата, дузпа за домакините
  • 9'
    Присо прави поредния си невероятен пропуск, след като остана сам срещу Чавдаров, но незнайно как би в аут
  • 8'
    Маринов проби отляво, центрира остро към близката греда, но вратарят Черни улови топката
  • 5'
    ГОООЛ! 1:0 за ЦСКА. "Армейците" повеждат още при първата си възможност след автогол на Руслан Куанг, който отклони удар на Марсиньо от фаул