Ботев (Враца) сензационно победи Славия като гост в мач от 25-ия кръг на "А" група.

"Белите" откриха резултата в 20-ата минута, когато Антонов бе най-съобразителен при едно центриране в наказателното поле на гостите и прати топката за 1:0. Последваха пропуски на гостите, като в рамките на няколко минути Александър Якимов пропусна от добра позиция, а след това Андрей Атанасов нацели страничната греда.

Натискът на момчетата на Антони Здравков даде резултат и в 39-ата минута равенството бе възстановено. Цветелин Тонев проби и нанесе удар към вратата на "белите". Топката премина покрай излезлия напред Георги Петков и се удари в тялото на Якимов, след което влезе във вратата.

Ботев продължи да играе по-добре и след почивката и логично стигна и до нов гол. В 80-ата минута Румен Рангелов вкара дебютния си гол за тима от Враца, с което оформи и крайния резултат. Тонев и Илиев пропуснаха също да се разпишат при многото положения за тима си.

Така в класирането Славия е на седма позиция с 35 точки, а Ботев (Враца) заема 11-о място с 27 точки.