Ботев (Враца) постигна четвърта победа в първенството, след като се наложи с 1:0 над Черно море (Варна) в среща от 15-ия кръг. Единственото попадение вкара капитанът Илия Илиев, който завърши атака на Савич и Андрей Атанасов. Илиев се разписа технично от 7-8 метра, което е едва 7-и гол за врачани от началото на първенството.

В първите 30 минути домакините бяха по-активни, но стигнаха само до два удара към вратата. Илиев и Романов стреляха, но неточно. В 36-ата минута гостите от Варна пропуснаха най-чистото положение в 36-ата минута, когато Манолов подаде на празна врата към Дончо Атанасов, който обаче стреля в аут.

Началото на второто полувреме отново беше за домакините, но съдията Никола Попов не даде в 46-ата минута дузпа за игра с ръка на Росен Колев. Бергонси единствен беше активен в тези минути за гостите, но не намери подкрепа у съотборниците си
Четири минути преди края Ботев стигна до единственото попадение, отбелязано от капитана Илиев. Той завърши атака на Дарко Савич и Андрей Атанасов, който се пребори с Росен Колев.

В последната минута пък Черно море можеше да стигне и до равенство, но след меле в крайна сметка Асен Георгиев изчисти над гредата. Преди това пък Манолов не падна при задържане от Николай Маринов с ръка в ситуация, когато можеше да се даде и дузпа за Черно море.