С два гола от дузпи Ботев (Враца) победи Етър с 2:1 в двубой от 25-ия кръг на "А" група, наречен "мач за оцеляване".

В 12-ата минута Илия Илиев стреля към вратата на гостите от Велико Търново, Кастелана отклони топката с ръка и главният съдия Иван Кирилов показа жълт картон на Кастелана и отсъди дузпа. От бялата точка голмайсторът на врачани Андрей Атанасов бе точен - 1:0 за Ботев.

В 35-ата минута гостите вкараха гол чрез Фейсал Шейесте, но той бе отменен, тъй като преди головата ситуация Шейесте извърши доста грубо нарушение срещу Куанг. Потърпевшият Куанг няколко минути получаваше лекарска помощ на терена, а след това бе сменен принудително от треньора Тони Здравков с Найденов. Оказа се, че контузията на Куанг е сериозна и той бе закаран в болница с дежурната линейка на стадион "Христо Ботев".

В 60-ата минута след бърза контраатака на гостите афганистанският офанзивен полузащитник Фейсал Шейсте излезе сам срещу вратаря на врачани Христо Митов и възстанови равенството - 1:1.

В 83-ата минута капитанът на врачани Илия Илиев бе точен при изпълнението на дузпа и донесе победата на Ботев (Враца) с 2:1. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на резервата Жозеф след центриране на Николай Христов от десния фланг.