Ботев (Враца) разби гостуващия Калиакра с 6:2 в мач от 26-ия кръг на "А" група.

Така възпитаниците на Тони Здравков записаха втори успех в последните си три мача и с 24 точки се утвърдиха на 12-а позиция и до голяма степен си гарантираха място в елита. Каварненци пък допуснаха четвърта поредна загуба и останаха на предпоследното място с 10 точки.

Илия Илиев откри резултата на стадион "Христо Ботев" с удар от десетина метра в 25-ата минута. След половин час игра Николай Владинов изведе Иван Коконов в чиста позиция и той удвои. Коконов направи резултата класически в 35-ата минута с удар от границата на наказателното поле, а пет минути след почивката той оформи своя хеттрик, след като засече от въздуха подаване в пеналта на Илиев.

След малко повече от час игра Герасим Заков намали след добре изпълнен фаул от 20 метра. В 81-ата минута Коконов реализира четвъртия си гол в мача.

Той се възползва от неуспешен опит за изкуствена засада на защитниците на съперника, измъкна се сам срещу Мирослав Григоров и направи 5:1. В края на двубоя двата тима си размениха още по едно попадение.

Резервата Четин Садула вкара втори гол за гостите в началото на добавеното време, след като засече отблизо пас на Георги Кичуков.

В последните секунди след нова грешка в отбраната на Калиакра Константин Мирчев оформи крайното 6:2 след добро подаване на Лъчезар Балтанов.

Ботев (Враца) - Калиакра - 6:2 (3:0)
голмайстори: 1:0 Илия Илиев 25, 2:0 Иван Коконов 30, 3:0 Иван Коконов 35, 4:0 Иван Коконов 50, 4:1 Герасим Заков 61, 5:1 Иван Коконов 81, 5:2 Четин Садула 90+1, 6:2 Константин Мирчев 90+3
главен съдия: Стефан Апостолов