С два гола на Юнес Хамза отборът на Ботев постигна трудна победа с 2:1 срещу Литекс в най-интересния мач на 31-ия кръг в "А" група.

Поражението е пето поредно за Литекс и второ поредно под ръководството на новия треньор Миодраг Йешич, който замени уволнения Златомир Загорчич в началото на седмицата.

В дебюта на Йешич в сряда Литекс загуби от Лудогорец с 1:2 за купата на България.

Литекс продължава без победа от началото на мачовете в първата седмица на "А" група и може да остане извън евротурнирите.

Победата пък приближи Ботев на 4 точки до третия Литекс и тимът на Станимир Стоилов продължава битката за местата, даващи право на евроучастие.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 9-ата минута. Юнес Хамза бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Иван Горанов срещу Вандер Виейра.

Пловдивчани продължиха с повече агресия и настойчивост в атака и пропуснаха няколко положения да удвоят резултата до почивката.

В 13-ата минута Куртеан стреля от воле, но Илко Пиргов спаси. Минута по-късно Куртеан прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради спорна засада.

Минута преди почивката Хамза стреля с глава, но Пиргов отново се намеси и спаси.

През второто полувреме Литекс опита да изнесе играта в по-предни позиции и поглеждаше по-смело към вратата на домакините.

В 70-ата минута Юнес Хамза се разписа за втори път в мача. Тунизиецът вкара на празна врата след асистенция на капитана Йордан Христов от дясно и направи 2:0 за Ботев.

Само три минути по-късно младият нападател на Литекс Кирил Десподов намали резултата след хубав индивидуален пробив и точен удар по тревата в близкия ъгъл.