Ботев (Пловдив) загуби точки във втори пореден мач. След като в събота "канарчетата" отстъпиха на Левски с 0:2, днес момчетата на Станимир Стоилов завършиха наравно с Черно море. Двубоят от 29-ия кръг на "А" група се игра на стадиона в квартал "Коматево" и завърши 1:1.

Домакините откриха резултата в 17-ата минута, когато Феребори Доре засече с глава центриране от корнер на Александру Куртеан. Само шест по-късно обаче Георги Божилов възстанови равенството. Михаил Венков центрира и непокритият Божилов прати топката в далечния ъгъл на вратата на Ботев.

Двата отбора продължиха да играят атакуващо, но така и не успяха да стигнат до ново попадение. Все пак по-близо до това бе Ботев. На два пъти обаче гредите помогнаха на "моряците" при удари на Куртеан.

Така в класирането Ботев е четвърти с 50 точки, а Черно море е шести с 46. Лидер е Лудогорец с 61 и два мача по-малко. Шампионите гостуват на ЦСКА тази вечер от 19:30 часа. Развитието на двубоя може да следите тук на zonasport.bg, а след това очаквайте и репортаж от дербито.