Ботев (Пловдив) разгроми 13-ия в сръбското първенство Слобода с 5:1 в предпоследната си контрола от лагера в Кипър.

Пловдивчани изиграха най-добрия си мач в предсезонната подготовка и с лекота стигнаха до успеха, макар че треньорът Станимир Стоилов заложи предимно на резервни играчи. Младият талант Цветелин Чунчуков бе в основата на убедителната победа, като се отличи с два гола и взе участие в други две попадения. Дебютно попадение с жълто-черната фланелка вкара 16-годишният Борис Титюков, който оформи крайното 5:1 малко преди края.

Луис Педро откри резултата в 14-ата минута с удар отблизо след пас на Цветелин Чунчуков. В 20-ата минута ветеранът Иван Цветков покачи на 2:0 отново след дейното участие на Чунчуков. Младият играч стреля с глава в напречната греда след центриране от корнер, а при добавката Цветков с глава не сгреши - 2:0.

Мъри Стоилов: Не обичам съветниците, заради които трябваше да съм в пенсия >>

След почивката продължи отличното представяне на Чунчуков, който за две минути реализира два гола. Най-напред в 53-ата мин. 19-годишният нападател бе изведен сам срещу вратаря на сърбите от Божидар Васев и с точен удар направи 3:0. Две минути по-късно преотстъпения от Левски младок вкара четвърти гол за Ботев с удар от въздуха. Резервата Лазар Йованович вкара почетния гол за Слобода и намали на 1:4 в 71-ата минута.

Осем минути по-късно дебютен гол за представителния отбор на Ботев вкара 16-годишният Борис Титюков. Юношата замени играча на мача Чунчуков и малко по-късно бе фаулиран в наказателното поле, след което сам превърна в гол отсъдената дузпа за крайното 5:1.

Ботев изхвърли втория си вратар >>

Съставът на Ботев: Адам Стаховяк (46-Филип Димитров), Филип Филипов, Сивард Спрокел, Димитър Везалов, Артур Енрике, Серкан Юсеин (58- Владимир Айтов), Анисе Абел (46-Божидар Васев), Вандер Виейра, Луис Педро, Иван Цветков, Цветелин Чунчуков (75-Борис Титюков).