Ботев (Пловдив) победи с 2:1 срещу швейцарския Сион в първата си контролна среща през зимната подготовка, играна в Ларнака.

В 20-ата минута Александру Куртян намери зад защитата Иван Цветков, който с едно докосване пусна топката успоредно на голлинията към Луис Педро и той от границата на малкото наказателно поле я прати в напречната греда. В 33-ата минута, при една от редките си атаки, Сион поведе в резултата. Топката беше подадена пред наказателното поле на Андонов, след което футболист на Сион я продължи към непокрития Хереа, който с нисък удар в долния десен ъгъл не остави шансове на младия ни страж.

В Румъния: Ботев е "Ел Дорадо", дава 2 милиона евро за футболист >>

През втората част Ботев организира натиск към противниковата врата и стигна до победата в последните минути на двубоя. Две минути преди края на двубоя Георги Сърмов подаде към Вандер, бразилецът овладя топката и влезе в наказателното поле, където беше фаулиран. Съдията посочи бялата точка и Вандер не сгреши за 1:1. В допълнителното време Ботев стигна до победата с 2:1. След атака по фланга Артур Енрике центрира отляво, Цветелин Чунчуков засече топката с глава, след което тя срещна напречната греда и тупна около голлинията. Съдиите маркираха гол за българския отбор.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на легендата на пловдивчани Георги Славков.

Треньорът на "жълто-черните" Станимир Стоилов използва различни състави през двете полувремена. Дебют за отбора направиха Димитър Везалов, Алесандру Куртян, Сърджан Лукин и Александру Бенга. Следващата контрола на Ботев е на 25 януари с руския УФА.