Ботев постигна донякъде изненадващо трудна победа при гостуването си на Нефтохимик от 25-ия кръг на "А" група, като срещата всъщност се игра в Сливен.

Бургаският тим в предишния кръг загуби с 0:5 от Локомотив (София), но този път отстъпи само с 0:1 на далеч по-сериозния тим през този сезон – Ботев.

Новите попълнения на пловдивчани продължават да оказват решаваща роля и след като срещу Лудогорец Юнес Хамза с два гола за равенството 2:2, този път друг нов – Феребори Доре, реализира единственият и победен гол.

Гостите започнаха по-добре и още в 18-ата минута Александру Бенга имаше възможност да вкара за Ботев, но с глава стреля над напречната греда от 5-6 метра.

Голът падна в 33-ата минута, когато с гол на Феребори Доре, който се пребори в наказателното поле с защитник на Нефтохимик и отблизо промуши топката в мрежата за 1:0. При попадението обаче се видя, че нападателят е в положение на засада, която не бе отбелязана от страничния рефер.

През второто полувреме Ботев можеше да предреши изход, като в рамките на няколко секунди Юнес Хамза и Мариан Огнянов пропуснаха чисти положения. Най-напред Хамза сам срещу вратаря Георгиев нацели левия страничен стълб, а веднага след това Хамза подаде на Огнянов, който от 6-7 метра стреля над вратата.

Нефтохимик също имаше своите шансове, като най-доброто положение се откри пред влезлия като резерва Георги Петков, който бе оставен непокрит при изпълнение на корнер, но не успя да намери добре топката с глава. В 69-а минута символичните домакини имаха претенции за дузпа, след като Диян Лефтеров засече с глава центриране, а топката срещна ръката на Анисе от Ботев. Реферът Иван Кирилов прецени, че мадагаскарецът е действал неволно. В последните минути играчите на Нефтохимик упражниха натиск към вратата на Ботев, но не успяха да стигнат до изравнителен гол.

С успеха Ботев събра актив от 43 точки, но остава на 6-о място с изоставане от 5 точки от 3-тия в класирането ЦСКА. Нефтохимик е на последната 14-а позиция с едва 12 точки.