Ботев (Пловдив) се наложи с 2:1 над Черноморец (Бургас) в контролна среща, която се игра на стадиона в Димитровград. Това бе последния мач и за двата тима преди началото на пролетния полусезон.

И трите гола паднаха през второто полувреме, а Веселин Минев от състава на "жълто-черните" не довърши двубоя, тъй като получи червен картон.

В последните 15 минути на първото полувреме най-напред Бобан Грънчаров от чиста позиция нанесе слаб удар с
глава, засичайки центриране на Тодор Неделев.

В 35-ата минута Преслав Йорданов от Черноморец повтори ситуацията, но сега вратарят Стаховяк спаси. В 42-ата минута грешка на Марлон Перейра позволи на Крум Стоянов да му открадне топката. Младият бек на бургазлии обаче прехвърли вратата.

В началото на второто полувреме първата голова ситуация
дойде от ляво за Черноморец, където Крум Стоянов няколко пъти финтира Марлон Перейра, а от точката за дузпа Гаел Нлундулу прати топката в аут. В 61-ата минута Ботев откри резултата, като точен беше Иван Цветков, който наказа лошо връщане на топката към вратаря Стоян Колев.

Само 4 минути по-късно Крум Стоянов спечели дузпа, след като беше повален в наказателното поле от Перейра. Гаел Нлундулу я вкара, а Веселин Минев беше отстранен от терена заради реплики към съдията.

До края на мача Ботев стигна до победата след дузпа, отсъдена заради фаул на вратаря Колев на Николай Павлов. Потърпевшият я вкара, а преди него Костадин Дяков тресна горната греда над Колев.

Ето и съставите на двата отбора:

Ботев (Пловдив): Адам Стаховяк, Марлон Перейра, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Веселин Минев, Борис Галчев, Педро, Вандер Виейра, Тодор Неделев, Иван Цветков, Йордан Христов (Росен Андонов, Луис Енрике, Асен Караславов, Ангел Рахов, Томаш Иршак, Станислав Костов, Костадин Дяков, Николай Павлов, Мариан Огнянов)

Черноморец: Стоян Колев, Венелин Филипов, Траян Дянков, Георги Терзиев, Тихомир Трифонов, Крум Стоянов, Цветомир Цонков, Лъчезар Балтанов, Ванчо Траянов, Гаел Нлундулу, Преслав Йорданов (Тодор Паланков, Борислав Балджийски, Орелиен Нгейтала-Лула, Милчо Ангелов, Станислав Дрянов, Яни Пехливанов, Александър Башлиев, Юнес Юсеф).

Ето какво казаха треньорите след мача:

Димитър Димитров (треньор на Черноморец): Дадох си отговор за себе си, за сетен път, че имаме доста проблеми по отношение на селекцията през този полусезон. Липсват ми определени футболисти на дадени зони, но за голямо съжаление, не можахме да намерим тези хора и ще играем с наличния потенциал. Отсъстват само Юсуф Уатара и Джеръми, които вероятно ще влязат следващата седмица

Станимир Стоилов (треньор на Ботев): Имаме доста неща, по които трябва да работим. Нямаме кой знае какви възможности, нямаме и друга алтернатива, освен да влизаме в шампионата и да търсим най-доброто ни представяне