Ботев (Пловдив) победи с 2:0 втородивизионния Чавдар (Етрополе) в първата си контролна среща на българска земя. Двубоят се игра в Раковски. По време на лагера в Александропулис, момчетата на Станимир Стоилов се наложиха с 4:2 над Свиленград.

В 27-ата минута Вандер Виейра беше спънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Иван Цветков
стреля, но вратарят Дончо Николов спаси майсторски удара на ветерана. Тодор Неделев опита да вкара от въздуха минута по-късно, но топката мина в аут.

В 36-ата минута Хабиб Бамого се добра до топката на шпагат при меле в наказателното поле и я добута в мрежата, но беше маркирана засада. До почивката Неделев, Галчев и Бамого направиха пропуски за Ботев.

В 53-ата минута капитанът Асен Караславов откри резултата. Той засече с глава центриране на Борис Галчев.
Само три минути по-късно резултатът вече беше 2:0, а Станислав Костов вкара след пробив и подаване на Костадин Дяков от лявото крило.