Ботев (Пловдив) разгроми Черноморец с 6:1 в среща от 18-ия кръг на първенството, като през цялото време не срещна никаква съпротива. По два гола вкараха Абел Анисе и Ромарио Кортзорг, а с този успех жълто-черните излязоха на 4-о място в класирането с 31 точки.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия през седмицата фен на Ботев Йордан Стайков. Футболистите излязоха с фланелки: "Данчо, завинаги един от нас", а всички плакати на Ботев са обърнати наопаки. В 12-ата минута пък феновете запяха в негова памет.

В 19-ата минута домакините откриха резултата чрез Абел Анисе. адагаскарецът вкара с плонж с глава след центриране на Артур Енрике от ляво, използвайки колективна грешка в отбраната на акулите.

В 35-ата минута Абел Анисе вкара своя втори гол в мача. Три минути след началото на второто полувреме резултатът стана класически в полза на домакините с гол на Ромарио Кортзорг.Неджиб Амари върна едно попадение след чудесен пас през центъра на Петър Атанасов.

Ботев възстанови преднината си от три гола почти веднага,
като Георги Сърмов вкара от пет метра след пробив от ляво и центриране на Артур Енрике.

Ромарио Кортзорг вкара за 5:1 в 68-ата минута с глава.
В 80-ата минута вратарят на Черноморец Янко Георгиев получи контузия на бедрото и напусна терена.

Влезлият Ник Дашев обаче показа тотална неориентираност и пусна шести гол с първия удар към него. Луис Педро овладя топката на границата на наказателното поле, стреля през двама и прати топката в долния десен ъгъл на бургаската врата.