Ботев (Пловдив) завърши наравно 0:0 с руския Кубан в контролна среща играна в Австрия.

Българският тим бе по-близо до победата и в по-голяма част от срещата доминираше на д съперника си. За Кубан като титуляр започна капитанът на националния отбор Ивелин Попов.

През първата част Ботев създадоха няколко отлични положения за гол, но пропуски направиха Неделев, Огнянов и Вандер. Кубан също можеше да открие резултата преди почивката, когато удар на Балде срещна гредата.

През второто полувреме и двата отбора направиха множество смени, като нивото на играта спадна. Ботев отново бе по-активния тим, но отново не успя да реализира създадените положения пред врата на Кубан.

Ето и играчите, които Станимир Стоилов пусна в игра: Адам Стаховяк (66-Филип Димитров), Йордан Христов, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Артур Енрике (69- Веселин Минев), Борис Галчев (72-Божидар Васев), Томаш Иршак, Мариян Огнянов (76-Николай Павлов), Тодор Неделев (54-Луис Педро), Вандер Виейра (63-Станислав Костов), Ромарио Кортзорг (66-Костадин Дяков).