Ботев(Пловдив) спчели с 2:0 домакинството си на Локомотив (София) от 8-ия кръг на „А” група и се завърна в тройката. „Канарчетата” са с актив от 18 точки и изостават на 4 от втория Левски. Лидер е Лудогорец с 24.

Домакините, които отново получиха подкрепата на около 10 000 бултраси, започнаха мача много силно и още във втората минута Станислав Костов остана сам срещу вратаря Галев, но не успя да открие резултата. В 11-ата минута Ботев имаше претенции и за дузпа за нарушение срещу Дяков, но такава не бе отсъдена.

Въпреки доминацията си, в 22-ата минута „жълто-черните” за малко да получат гол в своята врата, но за техен късмер ударът с глава на Кристиан Добрев срещна гредата и нулевото равенство се запази до почивката.

С началото на второто полувреме домакините отново наложиха натиск и в 51-ата минута успяха да поведат с дебютния гол на Тодор Неделев в „А” група. Младата надежда на „канарчетата” бе точен от пряк свободен удар.
В 66-ата отново Неделев се разписа за 2:0 с хубав удар от 15-ина метра.

Така Ботев отново зарадва най-вярната публика в „А” група и се завърна сред лидерите в първенството, възползвайки се от загубата на Литекс.