Ботев (Пловдив) надигра Черно море като домакин с 3:1 в двубой от 20-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра пред празни трибуни заради наказанието на пловдивчани, което им бе наложено заради ексцесиите на мача с Левски.

След този успех, който е четвърти пореден за "жълто-черните", те се изравняват по точки с третия ЦСКА, но са четвърти заради по-лоша голова разлика. Положението на варненци става още по-сложно.

Те са с едно място над чертата - на 12-о място, колкото имат и 11-ия Ботев (Враца) и 13-ия Локомотив (София).

Пловдивчани откриха в 20-ата минута, когато Неделев стреля силно и остави безпомощен вратаря на Черно море. В 34-ата минута резултатът стана 2:0.

Мариян Огнянов остана сам срещу вратаря и не сгреши. В 56-ата минута Симеон Райков намали преднината на Ботев с хубав диагонален удар. В 81-ата минута обаче Луис Педро възстанови разликата от два гола с прецизен удар с глава.