Ботев (Пловдив) разгроми ЦСКА с 4:1 в полуфинал от турнира за Купата на БФС при юношите (родени 1998 г). Така жълто-черните ще срещнат в битка за трофея Литекс, който вчера се наложи с 1:0 над Левски. Финалната среща трябва да се състои на 30 април, но БФС предстои да уточни в кой град.

Малките ботевисти доминираха през цялото време и напълно обезличиха вицешампионите в тази възраст. Два гола вкара привлеченият от Чавдар (Етрополе) Исмет Радаман, който се разписа за 2:0 в 30-ата и за 4:0 в 44-ата минути. Лъчезар Захариев откри резултата в 5-ата минута, а две преди края на първата част Йосиф Табаков също се разписа.

Столичани върнаха един гол накрая след самостоятелен пробив на централния им нападател Павел Головодов.

На триумфа на малките "канарчета" на базата в "Коматево", където ден по-рано първият тим на "жълто-черните" победи Левски, се насладиха около 300 зрители.

В другия полуфинал Литекс отстрани Левски с 1:0 и ще спори с Ботев за трофея.