Ботев (Пловдив) се наложи като гост над Черноморец (Бургас) с 2:1 в първа среща от 18-ия кръг на "А" група.

Първото полувреме на стадион "Лазур" в Бургас беше много скучно, като премина сравнително равностойно. Двата тима си размениха по едно добро положение. Нападателят Преслав Йорданов стреля опасно над гредата на гостите в 35-та минута, а 20 по-рано същото направи Мариян Огнянов за отбора от Пловдив.

Втората част започна с две смени на Димитър Димитров, но "акулите" получиха два гола до 66-та минута. Първото попадение падна след точно час игра, когато Борис Галчев изпълни късо пряксвободен удар на около 25 метра от вратата на Янко Георгиев, а Вандер Виейра изпрати топката с неспасяем удар под напречната греда на стража на Черноморец за 1:0.

Само шест минути по-късно след груба грешка на Траян Дянков, халфът на гостите Томаш Иршак изведе с отличен пас Иван Цветков зад защитата на домакините и голмайсторът на Ботев отбеляза за 2:0 с красив прехвърлящ удар срещу посрещналия го Янко Георгиев.

Черноморец можеше да върне едно от попаденията в 75-та минута, но влезлият на почивката Орелиен Нгейтала-Лула не успя да се разпише от удобно положение. В 81-та минута, когато Борислав Балджийски центрира в наказателното поле на гостите и Преслав Йорданов засече с глава към далечния ъгъл,но вратарят на Ботев Адам Стаховяк успя да отклони удара и топката излезе в корнер.

Натискът на Черноморец и усилията на "акулите" бяха възнаградени в 88-та минута, когато Милчо Ангелов вкара своя първи гол в българската футболна "А" група. Юношата на домакините, влязъл в игра в 74-та минута, получи топката на границата на наказателното поле от Тодор Паланков и я изпрати с великолепен удар в горния десен ъгъл на пазената от Стаховяк врата.

Черноморец се опита да стигне до равенството и да спре лошата серия в "А" група, но времето не стигна на "акулите". Те загубиха с 1:2 и останаха на седмо място във временното класиране.

С победата си "канарчетата" се изкачиха на трето място в класирането, изпреварвайки Литекс и ЦСКА.

Димитър Димитров - треньор на Черноморец: "Разликата в потенциала и възможностите е видна за всеки. Ние играхме на предела на нашите възможности до 0:0. После Виера вкара невероятен гол, а и Траян Дянков направи изключително детинска грешка. По-опитните трябва да помагат на младите, а напоследък става точно обратното. Опитахме се да заиграем по-добро след гола на Милчо Ангелов, но не ни стигнаха силите. Виждате, че играем с млади момчета и те редуват силни със слаби игри, но това е нормално за тяхната възраст. Този сезон ще бъде изключително тежък и
труден, казвал съм го и преди".

Станимир Стоилов - треньор на Ботев: "Имахме проблеми през първото полувреме, но през второто подобрихме своето представяне и беше нормално да се опитаме да спечелим тази среща. Доволен съм от трите точки. Победата винаги трябва да бъда изживявана и да се радваме. Учил съм се много от Херо и съм му благодарен. В тези тежки три кръга спечелихме два мача, но ние тепърва трябва да се развиваме като отбор".