ЦСКА не можа да направи серия от победи след дербито с Левски и бе спрян от Ботев в Пловдив. Най-интригуващият двубой от 10-ия кръг завърши 1:1 пред препълнени трибуни на стадион "Христо Ботев".

Домакините поведоха в резултата в края на първото полувреме. Иван Цветков реализира в 42-ата минута от дузпа, която бе отсъдена заради нарушение срещу самия него на Джереми Родригес.

"Армейците" стигнаха до равенство едва в 80-ата минута, а попадението бе дело на влезлия като резерва Тасио, който засече центриране от фаул на Сержиньо.

Така двата тима запазват и позициите си в класирането. Ботев е на 3-то място с 20 точки, а ЦСКА е веднага след това с 18 т.

стартовите състави на двата отбора:

БОТЕВ: Ернестас Шеткус, Йордан Христов, Ангел Рахов, Бобан Грънчаров, Артур Енрике, Томаш Иршак, Рубен Паласуелос, Тодор Неделев, Вандер Виейра, Иван Цветков. Треньор: Ферарио Спасов.

ЦСКА: Томаш Черни, Джереми Родригес, Апостол Попов, Пламен Крачунов, Михаил Венков, Тодор Янчев, Лукас Саша, Анисе Абел, Серж Нюаджи, Нджонго Присо, Мишел Платини. Треньор: Стойчо Младенов.