Ботев (Пловдив) обърна Славия и спечели с 2:1 гостуването си от 19-ия кръг на „А” група. С това „канарчетата” сложиха край на тежката си серия без победи при гостуванията в София през този сезон - равен с ЦСКА и загуби от Левски и Локо (София).

Атанас Курдов даде преднина на Славия в 19-ата минута с глава, но в 31-ата Абел Анисе изравни резултата. През второто полувреме, в 61-ата минута, Вандер Виейра също се разписа за Ботев и така пловдивчани обърнаха резултата и спечелиха мача.

Другата добра новина за "канарчетата" е завръщането на възстановения от контузия Мариян Огнянов. Той влезе в игра на мястото на Иван Цветков в 80-ата минута, след 2-месечно лечение.

С трите точки „жълто-черните” запазват 4-ата си позиция, само на точка от 3-ия ЦСКА и на 9 от лидера Лудогорец. Славия пък е с 20 точки на 10-о място.