Ботев изпусна победата и направи равенство 2:2 в контролата срещу руския Уфа от подготвителния лагер на пловдивчани в Кипър. Руснаците, които заемат 6-о място във втория ешелон на местното първенство се спасиха от поражение в последната минута на мача.

Иначе българският тим на два пъти повеждаше в резултата. Иван Цветков завърши многоходова атака на "жълто-черните" и откри в 27-ата минута.

На почивката треньорът Станимир Стоилов направи седем смени, а постепенно през второто полувреме промени целия състав с изключение на Томаш Иршак, който единствен игра цял мач.

Уфа изравни в 66-ата мин. когато вратарят на Ботев Росен Андонов направи груба грешка и подаде топката директно на Игор Безденежник, и последният реализира за 1:1.

Ботев бързо възстанови аванса си и в 74-ата мин. Ромарио Кортзорг със страхотен удар бе точен за 2:1.

Крайното 2:2 бе оформено в 90-ата мин., а до попадението се стигна след нова грешка при изнасянето, този път на Димитър Везалов, след която Дмитрий Голубьов отбеляза.