Ботев (Пловдив) победи с 2:1 петия в арменското първенство Мика в последната си контрола на кипърска земя.

Пловдивчаните постигнаха обрат навръх 47-ия рожден ден на своя треньор Станимир Стоилов, с което ще се приберат в България с победа. Самолетът с играчите на Ботев пристига на родна земя в петък следобед.

Ботев владееше играта в по-голямта част от мача, в който Стоилов заложи и на доста сериозна част от титулярите за новия сезон в "А" група.
Въпреки че допуснаха гол в своята мрежа в края на първото полувреме, пловдивчаните реагираха моментално и веднага след почивката звездата в селекцията Юнес Хамза изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

Ботев стигна съвсем заслужено до крайната победа в заключителните минути на второто полувреме. Веселин Минев центрира в наказателното поле на арменците в 87-ата минута, а Хамза вкара с глава петия си гол за подготовката на Ботев.