Любимец и Нефтохимик завършиха наравно 1:1 в сблъсъка на новаците от 15-ия кръг на "А" група.

В 23-ата минута Петър Димитров пусна дълъг пас в лявата зона към Деян Христов, който елиминира защитник на домакините и стреля силно от около 20 метра. Вратарят на домакините, 20-годишният Диян Вълков първоначално улови топката, но след това я изпусна и тя се озова зад гърба му в мрежата - 1:0 за Нефтохимик.

Домакините бяха близко до изравняването в 34-та минута, но ударът на Орлин Орлинов от границата на наказателното поле мина над напречната греда на Петър Денчев.

Второто полувреме също започна с натиск на Любимец и още в 47-ата минута Антон Огнянов стреля от свободен удар от около 25 метра, но топката мина над вратата на Петър Денчев. По същия начин се разви и атаката в 67-ата минута, когато Дончо Атанасов свали топката с глава към Майкъл Тевия, ганаецът стреля по диагонала, но топката отново не попадна в целта, а мина край страничната греда.

До логичното изравняване обаче се стигна в края на мача – в 80-ата минута след остро центриране в наказателното поле на Диян Вълчанов играчът на гостите Петър Матев игра с ръка. Главният съдия Георги Игнатов без колебания отсъди дузпа. От бялата точка Тодор Колев прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Петър Денчев - 1:1, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал.

В класирането и двата тима са в зоната на изпадащите. Любимец заема 11-о място с 14 точки, а Нефтохимик е 13- и с 9.