Лудогорец и Ботев направиха равенство 0:0 в дербито между заемащите първи две позиции в класирането в 11-ия кръг на "А" група.

Така след 11-ия кръг шампионите ще запазят комфортната си преднина от 4 точки пред пловдивчани. Лудогорец остава начело с 25 точки, следван от Ботев с 21. След края на кръга "жълто-черните" обаче може да бъдат изместени от втората си позиция, тъй като Литекс е с 19 точки и мач по-малко, в който ще се изправи срещу Берое в понеделник.

Още в 4-та минута след извеждащ пас към Анисе в наказателното поле вратарят на домакините Владислав Стоянов с шпагат влезе в краката на футболиста на Ботев, но получи сериозен удар. След този сблъсък се оказа медицинска помощ на национала, а малко по-късно лекарският екип на шампиона Лудогорец отново бе на терена и в крайна сметка Иван Чворович смени Владислав Стоянов в 17-ата минута. Контузията на титулярния вратар на Лудогорец дойде пет дни преди втория мач от груповата фаза Лига Европа с Динамо (Загреб).

В 27-ата минута Галчев отново изведе Анисе сам срещу Чворович, но в аналогична ситуация с тази в началото на мача вратарят спаси без проблеми.

Най-доброто положение за домакините в добавеното време на първата част, когато Върджил Мисиджан центрира в наказателното поле на гостите към Марселиньо, който от добра позиция стреля от воле, но топката мина над напречната греда на полския вратар на пловдивчани Адам Стаховяк.

На почивката треньорът на разградчани Стойчо Стоев на мястото н Иван Стоянов пусна в игра Михаил Александров, който раздвижи играта на своя отбор, който доминираше до края на срещата. В 58-ата минута опасен удар на Шоко мина отново над напречната греда, а в 78-ата минута Жуниор Кайсара отне топката от Ромарио и подаде към Марселиньо, бразилецът излезе сам срещу Стаховяк, но бразилецът си затвори ъгъла и Грънчаров изчисти топката от голлинията. В добавените минути на мача Стаховяк спаси опасен удар на Александров и последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 0:0.