Берое се наложи с 3:1 над Нефтохимик (Бургас) в 20-ия кръг на "А" група и събра 29 точки, но остава на 8-мо място в класирането.Поредната загуба за бургазлии ги оставя на предпоследното 13-то място с 12 точки.

Два гола за победителите вкара Георги Андонов, който за
19 мача досега беше вкарал само 1. Първите 20 минути бяха за символичните домакини от Нефтохимик, които създадоха три добри атаки.

Диян Христов, Емануил Манев и особено Петър Димитров пропуснаха добри възможности. След това беройци опитаха да застрашан вратата на Нефтохимик с поредица от центрирания, но нищо не се случи от тях.

В 37-ата минута редовният голмайстор на гостите Венцислав Христов направи двойно подаване с Георги Андонов, елиминира Сечков и влезе в наказателното поле. Христов стреля ниско по земята и откри резултата- 0:1.

Само три минути по-късно бургазлии изравниха чрез Петър Димитров, който се оказа на върха на атаката и засече точно центриране на Стамен Ангелов от
дясното крило.

Началните 15-20 минути на второто полувреме бяха за гостите от Берое и след пропуски на Давид Каядо и Георги Андонов, стигнаха до попадение в 65-ата за 1:2. Андонов направи двойно подаване с Пламен Крумов, излезе сам срещу Денчев и не сгреши. Атаката тръгна от хвърлен тъч от Здравко Илиев, който подаде към Христов.

Само четири минути по-късно Андонов вкара своя втори гол и това е най-резултатният негов мач от три години насам. Той се разписа за 1:3 след центриране на левия бранител Веселин Пенев, бивш играч на зелените от Бургас.