Берое не допусна изненада и взе три точки от гостуването си на Монтана в двубой от 22-ия кръг на "А" група. Момчетата на Петър Хубчев се наложиха с 3:1.

Тимът от Стара Загора набързо си осигури комфортен аванс от 2:0. В 11-ата минута Венци Христов напредна при контраатака и намери оставения непокрит Амир Саюд, който откри резултата.

Само четири минути по-късно Дончо Атанасов удвои след недобра намеса на вратаря на домакините. Берое окончателно отказа съперника си в 53-ата минута, когато Давид Каядо бе точен за 3:0.

Монтана успя да стигне до почетно попадение дело на Владислав Златинов от пряк свободен удар.

Така в класирането Берое е девети с 28 точки, а Монтана продължава да бъде на дъното с едва 13.