Берое и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в последен мач от 2-ия кръг на "А" група.

Срещата в Стара Загора започна в открит и нападателен футбол от двата отбора. В 6-ата минута Морейра навлезе опасно наказателното поле на Берое подаде остро към Гъргоров, но защитник на домакините изчисти в ъглов удар.

Играта продължи на високо темпо, но в първите 20 минути головите положения липсваха. В 25 -минута Борислав Стойчев можеше да открие резултата, след като след ъглов удар стреля опасно с глава, но топката мина на сантиметри от страничния стълб на Черни.

До края на полувремето играта остана равностойна. Удари на Морейра и Карачанаков не успяха да затруднят Караджов и първата част завърши без голове.

Второто полувреме започна много добре за домакините, които в рамките на една минута пропуснаха добри положения за да открият резултата. В 48-ата минута много силен удар на Здравко Илиев бе спасен от Черни.

В 49-ата минута Иво Иванов стреля отблизо, ударът му бе париран, след което последваха претенции за игра с ръка. В същата атака Христов остана на отлична позиция за гол, но ударът бе париран от играч на гостите.

Така се стигна до 64-ата минута, когато груба грешка на играещия отлично до този момент Менди бе наказана от домакините.

Защитникът на червените подари топката на Илиев, който пдаде точно на Христов, който с много прецизен удар по земя изведе Берое напред в резултата.
Въпреки че губеха в резултата, гостите от София така и не успяваха да организират нещо опасно пред вратата на Берое.

В 82-а минута на терена се появи юношата на ЦСКА Григор Долапчиев, който замени дебютанта Ревсон. С първото си докосване до топката Долапчиев падайки отправи прецизен удар в горния десен ъгъл и успя да изравни - 1:1.

В оставащите минути домакините се опитаха да спечелят трите точки. Пред Христов се откри възможност за втори негов гол, но ударът му със шпагат бе париран от Черни, който бе един от най-добрите играчи на гостите. Така в 32-ри пореден мач Берое не успя да постигне победа срещу ЦСКА.

:
  • 90+3'
  • 90+2'
    Чочев получава жълт картон за нарушение срещу Каядо
  • 85'
    Христов остава сам срещу Чернистреля със шпагат, но стража на "червените" спасява
  • 83'
    ГОЛ! С първото си докосване Долапчиев изненада Караджов и изравнява
  • 82'
    Долапчиев влиза на мястото на Ревсон
  • 79'
    Саюд заменя Здравко Илиев
  • 77'
    Абушев влиза на мястото на Карачанаков
  • 74'
    Ревсон получава жълт картон за нарушение срещу Христов
  • 68'
    Андонов овладява топката пред наказателното поле стреля веднага, но Черни спасява
  • 64'
    ГОЛ! Бенци Христов се възползва от грешка на Менди и с плътен удар по земя открива резултата
  • 63'
    Кировски влиза на мястото на Морейра
  • 62'
    Слаб удар на Карачанаков от дъгата на наказателното поле, право в ръцете на Караджов.
  • 49'
    Иво Иванов стреля отблизо, ударът му е париран, следват претенции за игра с ръка
  • 49'
    Христов остава на отлична позиция за гол, но ударът е париран от играч на гостите
  • 48'
    Много опасен удар на Здравко Илиев, но Черни спасява
  • 46'
  • 45+1'
  • 41'
    Карачанаков отправи хубав удар от левия ъгъл на наказателното поле, Караджов избива топката
  • 37'
    Морейра стреля от малък ъгъл в наказателното поле, без проблем за Караджов
  • 27'
    Крумов получава жълт картон за груб фаул срещу Карачанаков
  • 25'
    След ъглов удар Борислав Стойчев стреля с глава от близо, топката минава близо до страничния стълб
  • 20'
    Равнстойна игра, като нито един от двата отбора не успява да създаде голово полжение
  • 6'
    Опасен пробив на Морейра в наказателното поле на Берое, но подаването му бе избито в корнер