След двете поредни победи от началото на пролетния полусезон, успешната серия на Етър намери своя край и "виолетовите" паднаха с 0:2 в домакинството си на Берое на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен от 18-ия кръг на "А" група.

Повратният момент в срещата бе в 55-ата минута, когато Михал Протасевич спря непозволено откъсващия се сам срещу вратаря Георги Андонов и получи червен картон. При последвалото изпълнение на свободния удар Пламен Крумов реализира и откри резултата.

Старозагорци можеха да удвоят резултата още в 65-ата минута, когато удар на Елио Мартинс срещна напречната греда. Все пак гостите стигнаха до второ попадение в 70-ата мин., когато Алберто Лоузейро изведе Венцислав Христов очи в очи с вратаря Ненад Филипович и нападателят реализира за крайното 0:2.

Победата за Берое има допълнителна тежест, тъй като бе срещу един от директните съперници в борбата за оцеляване и така тимът успя да увеличи аванса си от тимовете в зоната на изпадащите. Старозагорският тим остава 10-и, но вече е с 19 точки. Етър е на 15-о място с 14.