Берое спечели с 2:1 като гост на Любимец в мач от 12-ия кръг на "А" група. Старозагорци прекъснаха серията си от две поредни поражения, докато домакините се смъкнаха надолу в класирането след пореден неуспешен двубой.

Още в деветата минута Давид Каядо получи топката на левия фланг, влезе навътре към центъра и с шут от над 20 метра не остави никакви шансове на Радослав Рашков.

След половин час игра, при центриране от ъглов удар, Иво Иванов стреля с глава, вратарят Рашков не се намеси по най-добрия начин. Топката попадна в Елио Мартинс, който реализира на празна врата.

В 31-ата минута Евандро Ронкато напредна с топката в крака и от границата на наказателното поле стреля, но Рашков плонжира и изби в корнер.

Пет минути преди края Любимец върна едно попадение чрез Иван Вълчанов. След късо изпълнение на корнер, резервата Самир Аясс центрира в наказателното поле и оставеният непокрит Вълчанов намали резултата на 1:2.

Берое се намира на осмата позиция с актив от 15 точки. Любимец вече е на девето място с две точки по-малко.