Носителят на купата на България Берое завърши 0:0 срещу последния в грузинската Първа дивизия Мерани (Мартвили) в контролна среща в турския курорт Анталия.

Възпитаниците на Петър Хубчев имаха превъзходство, но не успяха да се възползват от създадените положения пред вратата на съперника.

Още в петата минута Мартин Райнов изведе Станислав Костов добре по дясното крило, новото попълнение на старозагорци напредна в наказателното поле и шутира по диагонала, но вратарят Зураб Мамаладзе спаси.

Костов беше най-близо до гола и след почивката, но в 71-ата минута след центриране от корнер на пристигналия на проби французин Салим Керкар засече с глава в гредата.

Грузинците показаха груба игра в някои моменти и двама футболисти от Мерани получиха червени картони, но бяха заменени от свои съотборници.

Минута преди края на първото полувреме Александър Бенашвили извърши нарушение и след това отправи реплика към главния съдия, заради което получи директен червен картон.

След малко повече от час игра пък Папуна Пониава направи втори груб фаул, за който получи втори жълт и червен картон.