Берое постигна първа победа в първенството от пет месеца насам след успех с минималното 1:0 срещу Локомотив (София) в първи мач от 18-ия кръг на "А" група.

Единственото и победно попадение за старозагорци отбеляза Емил Ангелов още във 2-ата минута. Бившият нападател на Черноморец и Левски засече във вратата центриране отдясно и донесе трите точки за тима си.

В 13-ата минута столичани можеха да отговорят с изравнителен гол, но Владимир Манчев изпусна сам срещу вратаря Ивайло Иванов. През второто полувреме пък реферът Николай Йорданов отмени втори гол на Емил Ангелов, след като получи сигнал, че нападателят на Берое е бил в положение на засада.

Повторен дебют за домакините направи Тодор Христов, който се завърна в клуба след неуспешен престой в Левски.

За последно Берое победи друг столичен тим - Славия, отново с 1:0, на 26 октомври 2011 година. След това "зелено-белите" записаха пет поредни мача без успех, от които три загуби.

Берое - Локомотив (София) 1:0

1:0 Емил Ангелов (2)

Берое: Иванов, Илиев, Везалов, Джаферович, Овона, Елиаш, Велев, Писаров (82-Горанов), Ливраменто, Каядо (70-Христов), Ангелов

Локомотив (Сф): Галев, Върбанов, Гаров, Бранеков, Добрев, Петков, Димитров, Петков (46-Кондев), Стоев (76-Павлов), Манчев (71-Дафчев), Пеев