Берое победи Любимец с 5:0 в контролна среща, играна в Стара Загора. Всичките попадения паднаха след почивката, а новото попълнение Рангел Абушев реализира първия си хеттрик със зелената фланелка. По един гол отбелязаха Владислав Златинов и Ваня Джаферович.

Домакините имаха надмощие през целия мач и съвсем логично постигнаха убедителен резултат. До почивкта темпото на игра бе по-бавно но все пак старозагорци имаха няколко възможности да вкарат.

Второто полувреме започна ударно и още в 46-ата минута Рангел Абушев откри резултат с удар от десетниа метра. В 55-ата минута отново Абушев покачи резултата на 2:0 с гол на празна врата след подаване на Костадинов.

В 71-ата минута пък Владислав Златинов направи резултата класически, след пас на Абушев. Хърватският защитник Ваня Джаферович реализира четвъртия гол за Берое с глава след изпълнение на корнер, а в 84-ата минута Абушев оформи хеттрика си.

В контролата не се включиха контузеният вратар Мирослав Радев и халфът Милен Танев, който е със счупена костица на ръката си и ще бъде със специална шина близо месец.  Проверката срещу Любимец пропуснаха още Слави Жеков, Диан Генчеви Георги Божанов. Почивка бе дадена и на Петър Димитров.

След края на срещата стана ясно, че играчите Светослав Петров и Кристиян Кръстев, които бяха на проби, ще бъдат освободени.