Берое разгроми като гост Любимец с 4:0 в мач от 31-ия кръг на "А" група.

Тимът от Стара Загора имаше пълно превъзходство през цялата среща. Още в 13-ата минута. гостите поведоха в резултата. Георги Андонов проби през центъра, преодоля двама играчи на съперника и изведе в чиста позиция Георги Костадинов, който от точката на дузпата хладнокръвно преодоля Радослав Рашков.

Второто попадение дойде пет минути след почивката. Елиаш пусна пас в дясно към Андонов, който с хубав шут прати топката в долния десен ъгъл - за 2:0 за Берое.

Четири минути по-късно резервата Жуниор Мапуку окончателно лиши мача от интрига с трето попадение, след като отблизо засече в мрежата подаване на Салим Керкар от ляво. В 81-ата минута Мапуку вкара втория си гол в мача с удар по тревата от десетина метра след подаване от ляво на Керкар.

Берое постигнаха пети успех в последните си шест мача и уверено води в подреждането на втората седмица в "А" група с 49 точки.

Любимец пък допусна осмо поредно поражение и остана на предпоследна позиция с 18 точки. Възпитаниците на Войн Войнов имат 12 загуби в последните си 13 мача.