Берое продължи без загуба в контролите. Въпреки изключително тежкия режим на триразови тренировки "заралии" успяха да измъкнат равенство 1:1 при гостуването си на Черноморец в Бургас. И двата гола в мача паднаха през второто полувреме, а техни автори бяха Мартин Райнов в 73-ата минута за Берое и Лъчезар Балтанов в 76-ата за Черноморец.

През първите 30 минути Берое бе по-активният тим на терана. Във 2-ата минута Дончо Атанасов получи добър извеждащ пас около средата на терена и пробяга добре почти цялата половина на терена и стреля, но Стоян Колев улови.

В 4-ата минута Яник Боли се измъкна добре от защитник на Берое и стреля от разстояние, но Акалски изчисти в корнер.

В 14-ата минута Веселин Пенев от пряк свободен удар. Борислав Стойчев засича кълбото от близка дистация, то среща напречната греда, но съдията е видял и засада.

Тодор Христов напредна от дясно по атаката на Берое в 17-ата минута и центрира добре към малкото наказателно поле, където Венцислав Христов засече с глава, но топката мина над гредата.

Елтон опита директен удар от корнер в 25-ата минута, но Кирил Акалски се намеси много добре и изчисти, а Венцислав Христов изпрати топката в нов корнер.

В 29-ата минута Георги Андонов центирра от ляво по атаката на Берое в наказателното поле, но Трифонов изчисти в корнер преди Венцислав Христов да може да играе с топката.

Минута по-късно Елиаш намери Дончо Атансов, който без подоготвка стреля към вратата, но топката минава покрай рамката.

Последваха минути на равностойна игра с лек превес за домакините. Най-сериозната опасност за тях дойде в последната минута на редовното време на първото полувреме. Пауло Жорже изпусна Гаел, който все пак успя да подаде на Елтон. Той пробва удар, но неточен.

След почивката Петър Хубчев направи редица корекции в състава.

В 54-ата минута Венелин Филипов центрира в наказателното поле където Жереми Фо Поре игра с глава, но прати топката над вратата.

Десет минути по-късно Елтон центрира от корнер към първа греда от където Цонков игра с глава, но топката срещна напречната греда.

В 70-ата минута при силно изритана топка напред Елио Мартинс се намеси много добре между двамата централни бранители на Черноморец и пусна диагонален извеждащ пас за Мартин Райнов, който останал сам срещу вратаря се разписа за 0:1.

Резултатът бе изравнен в 76-ата минута когато след добра атака Ангелов центира към Лъчезар Балтанов, който бе точен за 1:1.

В 82-ата минута отлична атака по дясно организира Елио Мартинс, но след като пробва нещо средно между удар и центриране Стоян Колев спаси.

Следващата проверка на Берое е идната сряда от 14,30 часа в Нова Загора срещу Нефтохимик.

Черноморец (Бургас) - Берое (Стара Загора) 1:1
0:1 Мартин Райнов 73
1:1 Лъчезар Балтанов 76

Черноморец: 12. Стоян Колев, 44. Венелин Филипов, 3. Георги Терзиев, 5. Тихомир Трифонов, 27. Жереми Фо Поре (73' - 7. Борислав Балджийски), 22. Цветомир Цонков, 15. Ванчо Траянов, 8. Елтон, 92. Гаел Ландулу, 17. Крум Стоянов, 94. Яник Боли (65' - 21. Александър Башлиев, 6. Тодор Паланков, 2. Траян Дянков, 9. Преслав Йорданов, 30. Лъчезар Балтанов, 39. Янис Юсеф, 20. Яни Пехливанов, 18. Дрянов)

Берое: 12. Кирил Акалски - 2. Здравко Илиев (46' - 32. Пламен Крумов), 3. Владимир Зафиров (к - до 45') (46' - 6. Иво Иванов (от 46' - к)), 5. Борислав Стойчев (82' - 14. Игнат Дишлиев), 28. Веселин Пенев - 21. Елиаш Алвеш да Силва (46' - 19. Мартин Райнов), 25. Пауло Жорже (46' - 31. Симеон Мечев) - 23. Тодор Христов (79' - 8. Алберто Лоузейро), 11. Дончо Атанасов (46' - 13. Джереми) - 7. Георги Андонов (46' - 30. Атанас Зехиров) - 20. Венцислав Христов (46' - 29. Елио Мартинс)

жълти картони: Здравко Илиев (21' - груб фаул), Пламен Крумов (53' - груб фаул) [Берое]

главен съдия: Ахмед Ахмед (Бургас)
стадион: кампус "Гнездо на акули", Бургас