Берое победи Славия с 1:0 в мач от втория кръг на плейофите на „А” група от втората седмица на таблицата. Старозагорци остават първи във втората половина на таблицата. Славия е на 10-о място с 34 точки.

Единственото попадение в мача бе дело на Елиаш и падна в началото на второто полувреме.

Първата част донесе малко емоции за около 450-те зрители, заели места на стадиона в Стара Загора. Домакините могат да съжаляват, че на два пъти пропуснаха да открият резултата, като и в двата случая бе замесен френският полузащитник Салим Керкар. В 13-ата минута Виктор Шишков подаде към Салим Керкар, който нахлу в наказателното поле и излезе сам срещу вратаря на "белите" Георги Петков, но стреля в аут. Още по-чисто бе положението в 33-ата минута: бразилецът Елиаш с точен пас изведе Керкар, отново сам срещу Петков, но французинът от чудесна позиция стреля край левия страничен стълб на вратата на гостите.

В 48-ата минута домакините поведоха с красив гол на 32-годишния бразилец Елиаш да Силва - след далечен пас той овладя топката пред наказателното поле и с отличен удар от воле я изпрати неспасяемо в горния десен ъгъл на Георги Петков .

Малко по-късно капитанът на старозагорци Георги Андонов след разбъркване отново изпрати топката в мрежата на Георги Петков, но главният съдия Цветан Кръстев отсъди засада на играч на домакините. В края на срещата, в 83-ата минута влезлият като резерва конгоански нападател Жуниор Мпиа Мапуку бе близко до втори гол за домакините, но силният му удар мина край страничната греда на Георги Петков и така мачът завърши при резултат 1:0 за Берое.

Така Берое се утвърди и ще остане недостижим на 8-ото място и след края на кръга. Старозагорци са с 42 точки – 5 повече от следващия Локомотив (София), а Славия е 10-и с 34 точки с аванс от 9 точки над зоната на изпадащите.