Берое (Стара Загора) съкрати аванса на Черно море на 7-ото в класирането на българската футболна "А" група, след като се наложи с 2:1 като домакин на Пирин (Гоце Делчев). Възпитаниците на Петър Хубчев са осми с актив от 33 точки, докато "моряците" са с четири пункта аванс. Пирин пък остава последен с 9 точки.

Берое не срещна проблеми срещу Пирин в Стара Загора и стигна до два гола още до 26-ата минута на срещата. Георги Андонов откри за домакините с глава след центриране на левия бек Веселин Пенев, а още в следващата атака националът Венцислав Христов покачи на 2:1. Той вкара победния гол след хубава атака и пас на Давид Каядо, а в 37-ата минута гостите върнаха едно попадение чрез разписалия се от статично положение Марио Близнаков.

Берое можеше да вкара и още голове, но нападателите на домакините бяха неточни и мачът завърши 2:1.