Черноморец (Бургас) победи Берое с 1:0 при гостуването си в Стара Загора от 9-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в мача падна в първите секунди на срещата и бе дело на Тодор Паланков.

Ударното начало на срещата предвещаваше резултатен мач, но в крайна сметка попадението в първата минута си остана единствено – Акалски явно още не беше съвсем съсредоточен и Паланков го изненада с хубав далечен удар от около 25 метра. Последва сериозен натиск на домакините, които показаха амбиция за победа, но защитата на бургазлии не се пропука до самия край.

Треньорът на Берое Ивко Ганчев бе освиркван и след двете полувремена. Публиката призоваваше наставника на старозагорци да подаде оставка, а причина за скандиранията са слабите резултати на иначе амбициозния клуб, който от последните си три мача има само точка.

След тази среща Черноморец вече е с актив от 12 точки, а Берое е с 10. Все още не са се изиграли останалите мачове от 9-ия кръг на "А" група.