Берое победи Славия с 2:1 в мач от 14-ия кръг на „А” група и се изравни с Левски по точки. „Сините” обаче още на изиграли мача си от кръга - посрещат Ботев (Пловдив).

Двата гола на Берое дойдоха след грешки на вратаря на Славия Георги Петков, а и двата пъти от тях се възползва Давид Каядо. За „белите” точен бе Олег Шалаев, който изравни за 1:1.

Срещата бе и дебют на новия треньор на Славия Милен Радуканов.

В 29-ата минута Веселин Пенев центрира в наказателното поле на Славия, където Венцислав Христов попречи на Георги Петков, който се размина с топката и тя попадна в португалския полузащитник Давид Каядо, който на празна врата откри резултата - 1:0 за Берое.

В самия край на първото полувреме - в 44-ата минута, полузащитникът на белите Чавдар Янков центрира от фаул в наказателното поле на Берое. 16-годишният централен защитник на "белите" Стефан Велков по великолепен начин отклони топката с глава към Олег Шалаев, който бе оставен непокрит и отблизо изравни 1:1. Това бе първият гол на руснака Шалаев в българското футболно първенство
В 57-та минута с дълъг пас Борислав Стойчев прехвърли цялата защита на гостите от София и това предизвика много груба грешка в отбраната на Славия. Димо Атанасов изпусна Давид Каядо и се сблъска с Георги Петков, а португалецът вкара втория си гол в мача на празна врата - 2:1 за Берое. Това бе мач номер 50 на Давид Каядо с фланелката на старозагорския отбор.

Домакините продължиха да атакуват и бяха много близко до трети гол в 84-ата минута: Пламен Крумов центрира от ъглов удар, Борислав Стойчев засече топката от воле, но Павле Попара успя да я избие от самата голлиния. Така последният съдийски сигнал на Христо Ристосков прозвуча при резултат 2:1 за Берое.