Берое допусна втора поредна загуба в "А" група. В последната среща от 11-ия кръг момчетата на Петър Хубчев отстъпиха с 2:3 на Литекс.

Двубоят, който бе наблюдаван от 1200 зрители, започна страхотно за ''оранжевите'', които откриха резултата още в 5-ата минута благодарение на майсторско изпълнение на пряк свободен удар от Петър Златинов.

В 28-ата минута обаче Венци Христов изравни почти от аутлинията, възползвайки се от недобра намеса на Николай Бодуров и вратаря Евгени Александров.

При следващата си по-сериозна атака Литекс отново излезе напред в резултата. Иван Караджов изби удар на Джордан, но след това топката попадна в Симеон Славчев, който не сгреши.

В началото на втората част гостите направиха 3:1 след втори гол на 20-годишния Славчев в мача.

До края Берое успя да реализира още едно попадение след технично изпълнение на Мартинс в 83-ата мин. В заключителните минути и двата отбора създадоха по една добра атака, но до промяна в резултата не се стигна.

Така Литекс е втори в подреждането с 22 точки, с три по-малко от лидера Лудогорец. Берое пък падна до 10-ата позиция, като има 12 точки в актива си.