Берое направи важна крачка към оставане в българския футболен елит, след като победи с 2:1 Ботев (Пловдив) у дома и нанесе сериозен удар по шампионските амбиции на водения от Станимир Стоилов тим.

Домакините вкараха два гола само до 16-ата минута, след като Венцислав Христов откри резултата след хубава индивидуална игра в началото на мача, а малко по-късно Георги Андонов беше изведен на удобна позиция и не сгреши срещу Адам Стаховяк за 2:0.

Гостите от Пловдив овладяха играта след попадението на Андонов и създадоха много положения срещу Иван Караджов, но стражът на Берое направи чудесни спасявания и допусна само един гол, дело на Вандер Виейра в 64-ата минута на срещата.

Берое вече е с актив от 25 точки и заема деветото място в "А" група, като първият под чертата Ботев (Враца) изостава на осем пункта. Ботев пък е равен с ЦСКА, но "червените" са с мач по-малко.