Леброн Джеймс отбеляза рекордните в кариерата си 61 точки и подобри върховото клубно постижение, държано от Глен Райс, при победата на Маями със 124:107 срещу Шарлът в мач от редовния сезон в първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Джеймс завърши с 22/33 точни изстрела от игра, като той наниза в коша на Бобкетс първите си осем опита от зоната за три точки.

С това той подобри досегашното си върхово постижение от 56 точки, до което стигна на 20 март, 2005 година, при мач на Кливланд срещу Орландо. Той завърши първото полувреме с 24 точки, но добави други 25 в актива си през третата четвъртина. Рекордният кош влезе 5:46 преди края, когато Джеймс премина с лекота покрай трима бранители на Шарлът и вкара с топката с пренасяне към мрежата.

Ал Джеферсън се опита да последва примера на Джеймс, но играчът на Шарлът стигна само до 38 точки. Той спечели 19 борби за своя "дабъл-дабъл", но и с това неговото постижение остана на заден план.

Джейсън Колинс игра за Бруклин във финалните минути при победата с 96:80 срещу Чикаго у дома. Завръщайки се в НБА след признанието, че е гей, Колинс се появи на паркета при 2:41 оставащи минути по часовника. Той получи аплодисменти от цялата публика, в която седеше и един от бившите комисионери на лигата Дейвид Стърн. Пред неговия поглед Колинс направи едно нарушение и пропусна единствената си стрелба, но Нетс спечелиха трета поредна победа.

Кент Бейзмор подаде перфектна топка на сантиметри от коша на Портланд, а Уесли Джонсън направи великолепна забивка с победния кош в полза на Лос Анджелис Лейкърс срещу Портланд. Пау Гасол наниза 22 точки за втория пореден успех на Лейкърс у дома, дошъл при 107:106.